Moda na sport

Champion sport

Cały świat ogarnęła moda na sport.  Od kilku sezonów, ten trend zauważamy również w Polsce. Do aktywności przekonują nas nieustannie środki masowego przekazu. Nie powinno zatem dziwić, że ludzie bez względu na płeć i wiek, biegają, chodzą na zumbę, jeżdżą na rowerze, ćwiczą na siłowni, pływają.

Coraz więcej dba o siebie, o prawidłową dietę, o zdrowy tryb życia.
Uprawianie sportu sprawia, że mamy lepsze samopoczucie i większą wydolność, która ułatwia codzienne funkcjonowanie. Podczas treningu wydzielane są związki, takie jak endorfiny dzięki, którym czujemy się szczęśliwi czy serotonina, dzięki której mamy apetyt, zdrowy sen oraz dobrą koncentrację. Z czasem aktywność fizyczna staje się nawykiem, uzależniamy się. Bo jak tu nie uzależnić się od dobrego samopoczucia 

Rozpoczynając przygodę ze sportem warto porozmawiać z trenerem lub poczytać informacje na temat dyscypliny, którą chcemy uprawiać, jak należy się przygotować. Modne buty nie wystarczą, żeby zacząć biegać
 Rozpoczynając nieumiejętnie, po pierwszych podejściach, możemy nabawić się kontuzji, która wyłączy nas na kilka tygodni. Warto również wybrać dyscyplinę, która nam odpowiada, wówczas wykluczymy czynnik zniechęcenia oraz  wyznaczyć sobie cel, aby nasz ogromny zapał, nie okazał się „słomianym zapałem”.
Na rynku dostępne są, różnego rodzaju urządzenia mierzące tętno, spalone kalorie, dystans podczas treningu. 
Modne i okazuje się motywujące dla znajomych,  może być udostępniane informacji o treningu na portalach społecznościowych z popularnych aplikacji, przeznaczonych do pomiaru danych podczas uprawiania różnych form sportu.

Podsumowując! Jedną z podstawowych korzyści, jaką daje nam sport, jest:
-mniejsze prawdopodobieństwo zapadnięcia na wiele chorób. 
-powoduje obniżenie poziomu cukru we krwi,
-reguluje przemianę materii,
-obniża ryzyko powstawania zaburzeń sercowo-naczyniowych,
-obniża ciśnienie krwi,
-zapobiega osteoporozie,
-wzmacnia system immunologiczny.
Kolejną istotną korzyścią wynikającą z uprawiania sportu jest poprawa nastroju:
-poprzez ruch polepsza się nasza wydajność umysłowa, czyli zwiększa się zdolność zapamiętywania;
-regularne ćwiczenia obniżają prawdopodobieństwo zachorowania na depresję i inne zaburzenia
-sport daje poczucie satysfakcji, przez co wzrasta nasza samoocena;
-poprzez ruch rozładowujemy negatywne emocje.

Nie ma znaczenia, czy zmobilizuje nas zdrowy rozsądek, kolega – stały bywalec siłowni, czy koleżanka, udostępniająca trening na Facebooku, ważne, że chcemy ruszyć w drogę – drogę po zdrowie.