Ta strona używa COOKIES!

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

SPA

Gym

Sauna sucha

Sauna sucha to zabieg spa, podczas którego przebywa się w pomieszczeniu rozgrzanym do temperatury 95 C, o wilgotności 10%. Tak wysoką temperaturę uzyskuje się dzięki piecowi z rozgrzanymi kamieniami. Aby skorzystać z sauny warto zabrać ze sobą ręcznik, klapki i strój kąpielowy, chociaż najlepiej korzystać z niej nago. Nie rezygnujmy jednak z klapek, gdyż zmniejszą one ryzyko zakażenia grzybicą, tak jak ma to miejsce przy korzystaniu z basenów publicznych.

Nie należy iść do sauny z pełnym żołądkiem lub po piciu alkoholu. Pierwszym krokiem powinien być prysznic i dokładne osuszenie całego ciała. Suche powinny być również włosy, w przeciwnym razie mogą się zniszczyć. W suchej saunie można przebywać od 8 do 15 minut, po czym należy z niej wyjść, wziąć zimny prysznic, osuszyć się i wrócić do sauny. Po trzecim wyjściu z sauny powinno się natrzeć ciało olejkiem i wypić około litra wody lub soku.

Gym

Łaźnia parowa

Łaźnie parowe podobnie jak sauny cieszą się dużą popularnością wśród osób korzystających z oferty gabinetów odnowy biologicznej oraz SPA.

W łaźni parowej wilgotność powietrza wynosi 100%, a temperatura powietrza waha się od 40 do 55 C. Dla porównania w saunie temperatura może sięgać nawet 100°C, ale wilgotność jest o wiele mniejsza – maksymalnie 65%. Jak zatem łatwo się domyślić, łaźnia parowa stwarza o wiele lepsze warunki do relaksu niż sauna, której jednak nie można odmówić wielu innych zalet.

Gym

Sanarium

Sanarium to łagodna wersja tradycyjnej sauny fińskiej z tą różnicą, że panuje tu odpowiednio niższa temperatura, 55–65°C oraz wilgotność 50–60%, możliwe regulowanie wilgotności powietrza poprzez polewanie kamieni na piecu saunowym wodą wzbogacona esencją zapachową. Łagodne warunki powodują, iż kąpiel w sanarium można przedłużyć do 30 min, jednak z zachowaniem przerw na odpoczynek oraz schładzania ciała.

Pobyt w saunie szwedzkiej jest także świetną formą wypoczynku po, lub przygotowaniem przed sauną fińską. To idealne warunki do odprężenia i dolegliwości reumatyczne, chroni serce i układ krążenia. Również ci, którzy przywiązują wagę do ładnej skóry potrafią docenić wilgoć i ciepło kąpieli parowej, ponieważ odmładza, oczyszcza i ożywia skórę.

Gym

Słoneczna łąka

Słoneczna łąka – Sunsky to innowacyjne rozwiązanie, dzięki któremu przez cały rok możemy cieszyć się kąpielami słonecznymi w domowej strefie SPA i Wellness. Co ważne, dzięki lampom Sunsky może opalać się nawet przez godzinę, co jest niemożliwe w przypadku tradycyjnego solarium.

Słoneczna łąka została wyposażona w lampy z diamentowym szkłem, które to minimalizują natężenia światła UV, jak wiemy w nadmiarze szkodliwego dla skóry. Światło emitowane przez lampy Sunsky jest bardzo zbliżone do tego naturalnego, więc możemy cieszyć się "promieniami słońca", które poprawiają samopoczucie.

Gym

Jacuzzi

Kąpiel w jacuzzi to idealne antidotum na stres oraz napięcie nerwowe. Kipiąca, musująca ciepła woda neutralizuje bóle, ujędrnia skórę oraz rozluźnia mięśnie. Dodatkowym atutem kąpieli w jacuzzi jest jej pomoc w obniżaniu ciśnienia, likwidacji bólów głowy oraz chronicznych skurczów mięśni.

Podczas kąpieli w jacuzzi wytwarzane są przez organizm endorfiny, które zmniejszają uczucie bólu i przyczyniają się do całkowitego odprężenia oraz uczucia dobrego nastroju. Nieustannie bombardujące ciało drobne bąbelki przyspieszają cyrkulację krwi w skórze i tym samym przyczyniają się do stymulacji procesu usuwania toksyn z organizmu oraz zastąpienia ich tlenem oraz substancjami odżywczymi.

Wirtualny spacer

Zobacz nasze SPA od wewnątrz!