Ta strona używa COOKIES!

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

MED

Gym

Misja

Misją CHAMPION MED jest pomoc pacjentom w powrocie do zdrowia oraz sprawności fizycznej poprzez profilaktykę i leczenie chorób narządu ruchu, rehabilitację oraz promocję aktywnego stylu życia.

Gym

Opieka ortopedyczna

Kompleksowa opieka ortopedyczna nad pacjentami ze schorzeniami narządu ruchu w CHAMPION MED to ścisła współpraca lekarza z fizjoterapeutami z CHAMPION REHAB oraz trenerami personalnymi z CHAMPION GYM & FITNESS.

W ramach procesu diagnostycznego przeprowadzane jest badanie ultrasonograficzne (USG), wedle wskazań medycznych. Ultrasonografia pozwala na precyzyjne obrazowanie ocenianych struktur i wspomaga postawienie trafnej diagnozy.

LECZENIE

Indywidualny plan treningowo – rehabilitacyjny


Zastrzyki z osocza bogatopłytkowego (ang. platelet rich plasma, PRP)

PRP jest stężonym preparatem płytek krwi zawierającym czynniki wzrostu, pozyskanym z własnej krwi pacjenta. Pobrana w niewielkiej ilości krew podlega odwirowaniu, a uzyskany w ten sposób koncentrat jest wstrzykiwany bezpośrednio w chorobowo zmienioną okolicę. Dzięki temu zabiegowi dochodzi do przyspieszenia procesu regeneracji tkanek.

Zastrzyki z osocza bogatopłytkowego znajdują zastosowanie w szczególności w leczeniu: tzw. “łokcia golfisty” i “łokcia tenisisty”, “kolana skoczka’”, zapalenia i uszkodzenia ścięgna Achillesa, zapalenia rozcięgna podeszwowego (pot. “ostroga piętowa”), a także wielu innych schorzeń.


Dostawowe zastrzyki z kwasu hialuronowego – wiskosuplementacja

Kwas hialuronowy podawany jest celem przyspieszenia regeneracji i poprawy funkcjonowania chrząstki stawowej. Jego działanie polega na zwiększeniu lepkości i sprężystości płynu stawowego oraz służy lepszemu odżywieniu chrząstki. Kwas hialuronowy wykorzystywany jest w celu zmniejszenia objawów choroby zwyrodnieniowej stawów.

Choroba zwyrodnieniowa stawów polega na postępującym zaniku chrząstki stawowej, chorobie błony maziowej i zmianie składu płynu stawowego. Choroba zwyrodnieniowa stawów jest największym i najcześciej spotykanym problemem medycznym w populacji i jest określana mianem choroby cywilizacyjnej. W zależności od wielu czynników, może ona pojawić się nawet ok. 35-go roku życia, zwiększając swoje natężenie wraz z wiekiem. Choroba może początkowo przebiegać bezobjawowo. Jej symptomem jest m.in. sztywność stawu, ból powysiłkowy, ograniczenie ruchomości oraz odczuwalne trzeszczenia.

NASZ ZESPÓŁ

lek. Mateusz Szymczak - ortopeda

Przyjmuje:

W poniedziałki od 18:00 do 20:00
W środy od 15:00 do 18:00

REJESTRACJA

Rejestracja osobista, telefoniczna w recepcji CHAMPION GYM & FITNESS pod numerem telefonu 56 665 00 45 w godzinach otwarcia Klubu:

Pn. – Pt. 6.00 – 22.00
Sob. 8.00 – 20.00
Ndz. 8.00 – 16.00

Wirtualny spacer

Zobacz nasz klub od wewnątrz!